• Polski
  • English
  • Facebook
  • +48 61 29 38 300
  • biuro@falter.eu
  • ul. Poznańska 69, 62-045 Pniewy

Nowa seria niezawodnych ploterów od Canon

Nowa seria niezawodnych ploterów od Canon

2 października, 2019


Canon prezentuje nową serię ploterów imagePROGRAF PRO, dedykowaną profesjonalnym fotografom i dostawcom usług druku, dzięki której produkcja grafiki artystycznej czy materiałów reklamowych w najwyższej jakości będzie jeszcze bardziej intuicyjne. Świetnie prezentujące się plakaty czy reprodukcje znanych dzieł sztuki mogą być teraz drukowane bez ramek i bez konieczności manualnego przycinania. Seria pięciu modeli imagePROGRAF PRO spełni oczekiwania każdego użytkownika, gdyż każde urządzenie oferuje zautomatyzowaną obsługę mediów i bardziej inteligentne funkcje wykorzystywane w codziennej pracy.

Nowe plotery Canon imagePROGRAF PRO Mark II to:

  • imagePROGRAF PRO-2100 (24” – 12-kolorowy),
  • imagePROGRAF PRO-4100 (44” – 12-kolorowy),
  • imagePROGRAF PRO-6100 (60″ – 12-kolorowy),
  • imagePROGRAF PRO-4100S (44” – 8-kolorowy),
  • imagePROGRAF PRO-6100S (60” – 8-kolorowy).
Canon imagePROGRAF PRO-2100
(24″ – 12 kolorowy)

Junichi Wachi, Director of LFP EMEA w Canon Europe, mówi:„Obecnie tysiące firm używają serii imagePROGRAF PRO i naszych atramentów pigmentowych LUCIA PRO do tworzenia wydruków wielkoformatowych – grafik, plakatów, reprodukcji dzieł sztuki czy fotografii. Dlatego wprowadziliśmy pięć nowych modeli, które zapewniają jeszcze wyższą jakość druku i bazują na inteligentnych technologiach, które ograniczają ilość pracy niezbędnej do wykonania danego zlecenia. Dzięki temu można drukować efektywniej, szybciej i bardziej ekologicznie, bo generując mniej odpadów”.

AUTOMATYZACJA + DOKŁADNOŚĆ W OBSŁUDZE MEDIÓW = WYDAJNOŚĆ

Z nowymi imagePROGRAF PRO nie trzeba tracić czasu (i pieniędzy), aby ustawić rolę we właściwej pozycji, ani sprawdzać, czy urządzenie ma wystarczającą ilość papieru, aby zakończyć zadanie. Canon rozwiązał wszystkie te wyzwania. Wystarczy umieścić rolę na podajniku, a papier załaduje się automatycznie. Do tego technologia obsługi nośników zastosowana w ploterze automatycznie wykrywa rodzaj i rozmiar papieru. Dzięki temu można skoncentrować się na ważniejszych zadaniach i prowadzeniu biznesu.

W ploterach imagePROGRAF PRO można nawet zmienić nośnik na drugiej rolce i wydać polecenie drukowania, podczas gdy urządzenie wykonuje jeszcze wcześniej zlecone zadanie. Plotery zapamiętują także to, jak często używane jest dane medium i do jakich zadań – dzięki czemu właściwa identyfikacja podłoży za każdym razem staje się coraz bardziej dokładna.

Jakże częstą sytuacją na produkcji jest ta, gdy operator – myśląc, że zadanie jest w trakcie produkcji – spostrzega, że w połowie procesu skończył się papier. To realna strata czasu, papieru i tuszu. W nowych urządzeniach imagePROGRAF PRO ta sytuacja się nie ma prawa się wydarzyć. Panel sterowania urządzeń wyraźnie informuje, ile papieru ma do dyspozycji ploter i czy wystarczy go, aby dokończyć zadanie. Dwa czujniki, jeden przy rolce, a drugi w pobliżu obszaru druku, mierzą ilość nośnika załadowanego do maszyny, co pozwala dokładnie oszacować potrzebną długość papieru. Dodatkowo najczęściej wykorzystywane funkcje plotera – Load, Feed i Cut – zostały umieszczone jako klawisze funkcyjne na panelu wyświetlacza, aby jeszcze bardziej ułatwić codzienną pracę.

Canon imagePROGRAF PRO-4100
(44″ – 12 kolorowy)

„Drukowanie to przelewanie pomysłów na papier. Im szybciej i łatwiej tam trafiają, tym efektywniejszy jest cały proces. Dużo czasu spędziliśmy na rozmowach z naszymi klientami na temat tego, co tak naprawdę spowalnia bieżącą produkcję. Skomplikowana obsługa mediów jest na czele powstałej w ten sposób listy, dlatego usprawnienie tego procesu było priorytetem przy projektowaniu urządzeń z nowej serii i pozwala zwiększyć zyskowność oraz poprawić wyniki finansowe. Jest to duża zmiana, szczególnie w przypadku drukarek PRO-4100S i PRO-6100S, które zostały zaprojektowane z myślą o uzyskaniu najwyższej wydajności” –dodaje Junichi Wachi.

PRZED KOMENDĄ “DRUKUJ”

W nowych urządzeniach imagePROGRAF PRO technologia działa „na rzecz” podnoszenia jakości wydruków jeszcze zanim operator wyda polecenie „drukuj”. Na przykład pomaga uzyskać właściwy obraz lub ułożyć kilka obrazów na medium w taki sposób, aby jak najbardziej ekonomicznie wykorzystać obszar nośnika. W tym celu urządzenia wykorzystują oprogramowanie Professional Print & Layout, zaktualizowane do potrzeb nowej serii ploterów imagePROGRAF PRO.

Canon imagePROGRAF PRO-4100
(60″ – 12 kolorowy)

Zautomatyzowane zagnieżdżanie (Automated nesting) zapewnia optymalne wykorzystanie mediów — wystarczy przeciągnąć i upuścić obrazy do wydruku, a oprogramowanie automatycznie ustali, jak najlepiej ułożyć je na medium. Z kolei funkcja drukowania wzorów (Print Pattern) pozwala oszczędzić czas i środki marnowane dotąd na kompensację kolorów. Zamiast tego lepiej wydrukować wiele miniatur, aby sprawdzić jasność, kontrast i inne zmienne wydruków. To pozwala ograniczyć także ilość odpadów.

Ponieważ papier i atrament są kosztowne, lepiej ich nie używać do momentu, aż nie zyskamy pewności co do zgodności fizycznego wydruku z jego obrazem na ekranie monitora. Professional Print & Layout to bardzo użyteczne narzędzie, dzięki któremu wydruki są idealne za pierwszym razem” — mówi Junichi Wachi.

DRUK BEZ GRANIC

Wydruki idealnie dopasowane do wielkości medium (bez obramowania) wyglądają świetnie. Ich uzyskanie nie jest jednak łatwe, a wykończenie bywa czasochłonne. Najnowsza seria ploterów imagePROGRAF PRO rozwiązuje także ten problem. Wydruki bez obramowania w różnych formatach są tworzone bez względu na rozmiar nośnika – a to dzięki zaawansowanemu czujnikowi medium, który wykrywa krawędzie i automatycznie dostosowuje marginesy dla pełnej dokładności.


Zadzwoń do nas

+48 61 29 38 300
Od poniedziałku do piątku: 8.00 - 16.00

Dane adresowe

Falter Sp. z o.o.
ul. Poznańska 69
62-045 Pniewy / k. Poznania

telefon: +48 61 29 38 300
e-mail: biuro@falter.eu