• Polski
 • English
 • Facebook
 • +48 61 29 38 300
 • biuro@falter.eu
 • ul. Poznańska 69, 62-045 Pniewy

Drukarki z obsesją na punkcie jakości – Canon seria PRO

Drukarki z obsesją na punkcie jakości – Canon seria PRO

26 września, 2019


Wykorzystując zarówno aparaty fotograficzne Canon, jak i drukarki z serii imagePROGRAF PRO osoby robiące zdjęcia zyskują unikalne, kompleksowe rozwiązanie charakteryzujące się krystaliczną czystością odwzorowania obrazu. Fotografowie oraz graficy wyraźnie formułują swoje wymagania odnośnie do drukarek, oczekując od tych urządzeń nadzwyczajnych czarno-białych wydruków z głęboką czernią, bogatej gradacji przejść tonalnych oraz szerokiej gamy kolorystycznej, która pozwoli na precyzyjną reprodukcję nawet najtrudniejszych barw.

Odpowiedzią na te oczekiwania są profesjonalne wielkoformatowe drukarki Canon imagePROGRAF 60” PRO-6000, 44” PRO-4000, oraz 24” PRO-2000, które wykorzystują11-kolorowy system atramentu wraz z Chroma Optimizer, aby każdy wydruk był perfekcyjny. Najlepsze opracowywane i konstruowane przez Canon drukarki wyróżniane są wyrazistą czerwoną linią.

System atramentu LUCIA PRO

LUCIA PRO czyli 11-kolorowy system atramentu wraz z Chroma Optimizer spełni oczekiwania najbardziej wymagających fotografów i grafików. Gęste rozmieszczanie kropli zapewnia szeroką gamę kolorystyczną, zaś Chroma Optimizer odpowiada za lepszą równomierność połysku, dzięki której nie występuje efekt „brązowienia” wydruku, a uzyskana kolorystyka jest pierwszorzędnej jakości.

Niezwykle precyzyjne odwzorowanie barw, wyjątkowa wyrazistość obrazu oraz wzbogacanie szczegółów w ciemnych obszarach, to elementy, które wydobędą pełnię bogactwa z każdego obrazu i zdjęcia. Na wysokiej jakości papierach nawet w obszarach głębokiej czerni odwzorowywane są najdrobniejsze przejścia pomiędzy tonacjami, a wydruk staje się prawdziwym dziełem sztuki.

Szeroka gama kolorystyczna

Mikrocząsteczki atramentów LUCIA PRO ściśle układane są na papierze przy każdym przebiegu głowicy drukującej, co pozwala na tworzenie szerokiej gamy kolorystycznej. Atramenty niebieski i magneta zostały opracowane tak, aby oddać kolorystykę tętniących życiem krajobrazów, zaś czarne atramenty pozwalają zachować najdrobniejsze szczegóły i wydobyć na światło dzienne detale skrywane w ciemnych partiach obrazu.

NOWO OPRACOWANA GŁOWICA DRUKUJĄCA

Sercem drukarek z serii imagePROGRAF PRO jest szeroka, 1.28-calowa głowica drukująca, którą tworzy 18 432 dysz. Wykorzystując jedną głowicę drukującą zamiast dwóch, co miało miejsce w poprzednich 12-kolorowych modelach imagePROGRAF, seria PRO pozwala uzyskiwać wyższe prędkości drukowania.

Technologia zapobiegająca blokowaniu się dysz

Warunki wystrzeliwania atramentu są precyzyjnie sprawdzane przez czujniki. Jeśli więc zostanie wykryta blokada jednej dyszy, kolejna automatycznie zapewnia backup. Nie tylko zapobiega to błędnym wydrukom ze względu na blokowanie się dysz, lecz także pomaga zmniejszyć częstotliwość obowiązkowego ich czyszczenia.

Wielofunkcyjny czujnik

Wszystkie urządzenia z serii PRO mają wbudowany wielofunkcyjny czujnik, by zapewnić spójność kolorystyczną nie tylko pomiędzy kolejnymi wydrukami, lecz także różnymi urządzeniami z serii PRO. Przy stosowaniu znajdującego się w komplecie oprogramowania Device Management Console możliwa jest wygodna kalibracja i monitorowanie do 50 urządzeń serii PRO z mediami Canon i firm trzecich, co zapewnia wysoką spójność kolorystyczną całej floty urządzeń.

Koniec z przełączaniem czarnych atramentów

W drukarkach innych marek przełączanie pomiędzy matową i fotograficzną czernią powoduje zużycie znacznych ilości atramentu i jest czasochłonne. Seria PRO została tak przygotowana, by płynnie pracować przy zmianie typu papieru. Atramenty czarny matowy oraz czarny fotograficzny mają swoje własne dedykowane dysze nie potrzeba więc dodatkowo przełączać pomiędzy tymi typami atramentu. Można drukować na wysokiej jakości papierze artystycznym, a następnie na błyszczącym papierze bez żadnych dodatkowych procedur zmiany atramentu i związanych z tym strat.

Kalibracja koloru

Uzyskiwanie właściwego koloru jest niesłychanie istotne podczas druku wysokiej jakości prac archiwizacyjnych. Zintegrowana w drukarkach funkcja kalibracji koloru wykorzystuje wielozadaniowy czujnik do odczytywania gęstości barwy i automatycznej kalibracji drukarki, aby ostatni wydruk był równie znakomity jak pierwszy.

ZAAWANSOWANA OBSŁUGA MEDIÓW

System wielofunkcyjnej roli

System wielofunkcyjnej roli — będący standardowym wyposażeniem modelu PRO-6000 oraz opcjonalnym dla drukarek PRO-4000 oraz PRO-2000 — może być używany na dwa sposoby. Pozwala on na załadowanie drugiej roli mediów innego typu lub innego formatu, dzięki czemu można automatycznie przełączać się na papier matowy lub błyszczący, nie przerywając cyklu obsługi drukowania. Ponadto system roli operator może tak skonfigurować, by uzyskać dwukierunkowy zespół odbierający realizowane wydruki.

Wygodne umieszczanie mediów

Umieszczanie mediów w wielkoformatowej drukarce Canon nigdy nie było tak łatwe jak w modelach z serii imagePROGRAF PRO.

Wystarczy ustawić uchwyt roli w drukarce, obrócić rączki uchwytu roli, a media zostaną automatycznie podane do drukarki. Nie trzeba w ogóle dotykać papieru, co zmniejsza ryzyko powstania zagięć czy też plam.

PRINT STUDIO PRO

Tworzenie wielkoformatowych wydruków staje się obecnie prostsze dzięki oprogramowaniu Print Studio Pro dla wielkoformatowych drukarek imagePROGRAF. Oprogramowanie to ułatwia obsługę całego cyklu drukowania. Kompatybilność z programami takimi jak: Canon Digital Photo Professional, Adobe® Photoshop czy też Adobe Lightroom sprawia, że Print Studio Pro zapewnia niespotykaną wszechstronność wielkoformatowego druku.

Główne funkcje oprogramowania:

 • Obsługa 16-bitowego drukowania
 • Duży ekran podglądu
 • Importowanie wielu obrazów, tworzenie pakietu i edycja odnosząca się do wszystkich elementów pakietu
 • Tworzenie “Ulubionych” ustawień
 • Historia wydruków
 • Proofy elektroniczne – Soft proofing
 • Edycja krzywych tonalnych oraz ich importowanie/eksportowanie
 • Odwzorowanie kontrastu
 • Wydruki obrazów typu Gallery Wrap
 • Możliwość druku wielu użytków tego samego obrazu

R0ZWIĄZANIA ZARZĄDZANIA DRUKARKĄ

Łączność Wi-Fi®

Nie trać łączności. Łączność Wi-Fi jest obecnie standardem w drukarkach z serii imagePROGRAF PRO.

Quick Utility Toolbox

Quick Utility Toolbox to swego rodzaju hub dla oprogramowania i programów narzędziowych odnoszących się do urządzeń drukujących serii Canon PRO.

Accounting Manager

W dzisiejszym środowisku druku kluczowa staje się wiedza, ile kosztują atrament i media użyte do realizacji poszczególnych zadań, gdyż wiedza ta pozwala na kształtowanie polityki cen w prowadzonym biznesie. Oprogramowanie Accounting Manager, kompatybilne z systemem Mac® oraz Microsoft®, stanowi niezwykle wydajne narzędzie precyzyjnego zarządzania kosztami druku. Umożliwia ono śledzenie ilości atramentu i papieru zużywanego nawet przez 50 wielkoformatowych urządzeń drukujących!

Device Management Console

Oprogramowanie Device Management Console, idealne do zarządzania flotą urządzeń, pozwala na zdalne wykonywanie kalibracji kolorów. Oprogramowanie pozwala monitorować stan nawet 50 drukarek z dowolnej lokalizacji na świecie. Dostarcza też powiadomienia e-mailem w przypadku wystąpienia błędu czy też konieczności sprawdzenia stanu atramentu w drukarce — a Ty nawet nie musisz wychodzić zza biurka.

Bezpośrednie drukowanie z pamięci USB

Pliki PDF oraz JPEG mogą być drukowane w urządzeniach drukujących imagePROGRAF PRO-6000, PRO-4000 oraz PRO-2000 bezpośrednio z pamięci USB. Wystarczy przedtem podłączyć pamięć do portu USB w drukarce i sprawdzić obraz na panelu obsługi. Oto szybki i łatwy wydruk bez potrzeby korzystania z komputera.

Zadzwoń do nas

+48 61 29 38 300
Od poniedziałku do piątku: 8.00 - 16.00

Dane adresowe

Falter Sp. z o.o.
ul. Poznańska 69
62-045 Pniewy / k. Poznania

telefon: +48 61 29 38 300
e-mail: biuro@falter.eu