• Polski
  • English
  • Facebook
  • +48 61 29 38 300
  • biuro@falter.eu
  • ul. Poznańska 69, 62-045 Pniewy

Canon imagePROGRAF TA. Nowa seria niewielkich, wielkoformatowych ploterów dla biur i urzędów

Canon imagePROGRAF TA. Nowa seria niewielkich, wielkoformatowych ploterów dla biur i urzędów

1 listopada, 2019


Canon prezentuje najnowszą serię wielkoformatowych, ploterów imagePROGRAF TA, przeznaczonych dla środowisk biznesowych i administracji. Dwa nowe modele to 24-calowe urządzenie nabiurkowe TA-20 oraz 36-calowy ploter wielofunkcyjny TA-30 – niedrogie rozwiązania z intuicyjnym w obsłudze interfejsem, będące wszechstronną odpowiedzią na różnorodne potrzeby dynamicznych środowisk, oczekujących wysokiej jakości materiałów do szerokiej gamy zastosowań.

Najlepsze funkcjonalności serii TA wywodzą się z zaawansowanych serii imagePROGRAF TX i TM. Urządzenie wykorzystuje m.in. technologię Air Feeding System (AFS), która utrzymuje papier płasko, dzięki czemu głowice drukujące mogą precyzyjnie nanosić atrament bez ocierania się o podłoże. Powoduje to, że ploter produkuje obraz o wyższej jakości i dokładności. Co więcej, drukarki zoptymalizowano w celu zmniejszenia hałasu podczas pracy, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w niewielkich przestrzeniach biurowych i urzędowych, w których poziom hałasu musi być ograniczony do minimum. Kompaktowa, zwarta konstrukcja umożliwia nawet postawienie drukarek przy (a nawet na) biurku!

Seria TA oferuje użytkownikom końcowym wysokiej jakości oprogramowanie firmy Canon oraz ogólną wartość marki w ekonomicznym i łatwym w użyciu rozwiązaniu, które pomaga zwiększyć wydajność pracy w małych i średnich firmach oraz początkującym użytkownikom drukarek wielkoformatowych.

Uniwersalne drukarki z serii imagePROGRAF TA doskonale nadają się do druku plakatów, dokumentów technicznych i projektów graficznych. Nowe urządzenia zapewniają użytkownikom możliwość drukowania na materiałach wodoodpornych przeznaczonych do użytku zewnętrznego przy użyciu atramentu pigmentowego o wysokiej wydajności.

W przeciwieństwie do drukarek wykorzystujących tusz barwnikowy, seria TA wykorzystuje tusz pigmentowy, a dzięki mediom wodoodpornym marki Canon, produkowane materiały mogą wytrzymać do 6 miesięcy w warunkach zewnętrznych (1) bez potrzeby laminowania. Seria TA posiada funkcję drukowania bez marginesów na wszystkich rozmiarach papieru, co eliminuje potrzebę ręcznego docinania krawędzi wydruku. Dzięki komunikacji bezprzewodowej (2) użytkownicy mogą drukować z dowolnego miejsca w biurze.

Do drukarek serii TA dołączono bezpłatne oprogramowanie Canon do tworzenia plakatów.

PosterArtist Lite umożliwia łatwe projektowanie i drukowanie profesjonalnych plakatów. Urządzenia są standardowo wyposażone w oprogramowanie do układania obrazów na drukowanym obszarze, które pozwala użytkownikowi w łatwy sposób zarządzać miejscem na wydruku, minimalizując zużycie papieru. Oprogramowanie zawiera również wtyczkę pozwalającą w prosty sposób drukować bezpośrednio z pakietu Microsoft Office (3).

Dzięki dużej prędkości drukowania i precyzyjnemu rozmieszczaniu atramentu, seria TA będzie zdecydowanie się wyróżniać na obecnym rynku drukarek wielkoformatowych. Tryb szybki (Fast Q5) pozwala wydrukować dokument 61 x 91,4 cm w zaledwie 27 sekund (4). Innowacyjny system air-feeding zapewnia wysokiej jakości wydruki, zwiększoną wydajność pracy oraz niweluje pojawianie się zagnieceń i zacięć papieru.

„Aby ewoluować na konkurencyjnym rynku wielkoformatowych drukarek atramentowych, ważne jest, aby firmy opracowywały produktywne, przyjazne dla użytkownika rozwiązania mające na celu zaspokojenie potrzeb klientów i rynku”, powiedział Shinichi Yoshida, wiceprezes i dyrektor generalny Canon USA, Inc „Dzięki nowej serii TA, użytkownicy mają teraz dostęp do drukarki wraz z pełnym zestawem atramentu i pakietem oprogramowania, dzięki czemu urządzenie jest od razu gotowe do pracy”.

Seria TA skierowana jest dla małych firm i biur domowych. Drukarki imagePROGRAF TA-20 i TA-30 są kompaktowymi, cichymi drukarkami zaprojektowanymi tak, aby pasowały do małych pomieszczeń biurowych i powodowały mniej zakłóceń w miejscu pracy.

Aby zwiększyć ogólną wygodę użytkowania, modele te są wyposażone w tryb drukowania ekonomicznego, który pozwala na 40% mniejsze zużycie atramentu niż w trybie standardowym (4). Ponadto Canon zapewnia technologię zbiorników zapasowych, która umożliwia użytkownikom wymianę atramentu podczas drukowania, co pomaga zmniejszyć ilość zużywanego materiału i atramentu oraz zapewnia ciągłość pracy urządzenia.

Potrzebujesz dokładnych kopii rysunków technicznych lub architektonicznych z zachowaniem wyrazistych linii i ostrego tekstu? A może projekt wymaga od ciebie druku grafik w bardzo żywych barwach i chcesz zachwycić klienta podczas proofingu? Nic prostszego! Drukuj precyzyjne wykresy postępu projektów i swobodnie wieszaj je w biurze. Drukuj błyszczące bannery przyciągające uwagę klientów. Atrakcyjne materiały dydaktyczne, harmonogramy etc. – wszystko to wydrukujesz za pomocą ploterów serii magePROGRAF TA. Dzięki specjalnej technologii atramentów możesz nawet stworzyć materiały do zastosowań zewnętrznych.

Szczegółowe dane techniczne drukarek są dostępne na naszym sklepie internetowym: Canon imagePROGRAF TA-20, Canon imagePROGRAF TA-30 .

Dostępność oraz cena urządzeń zostanie wkrótce podana.

1 Testy przeprowadzone zgodnie z normami ISO 1 8930,JEITA CP-3901A i ISO 18947.
2 Drukowanie bezprzewodowe wymaga działającej sieci z obsługą łączności bezprzewodowej 802.11b / g lub 802.11n. Wydajność sieci bezprzewodowej może się różnić w zależności od terenu i odległości między drukarką a klientami sieci bezprzewodowej.
3 Windows® 7, 8.1, 10 (32/64bit), Windows® Server 2008 R2, 2012, 2012 R2, 2016 (64bit)
4 Jakość może się różnić w zależności od rodzaju i trybu nośnika

Dane techniczne i dostępność mogą ulec zmianie bez powiadomienia.
Wszystkie wymienione nazwy produktów i inne znaki są znakami towarowymi ich właścicieli.

Zadzwoń do nas

+48 61 29 38 300
Od poniedziałku do piątku: 8.00 - 16.00

Dane adresowe

Falter Sp. z o.o.
ul. Poznańska 69
62-045 Pniewy / k. Poznania

telefon: +48 61 29 38 300
e-mail: biuro@falter.eu